על 'ראפור' שמעתם פעם?

'ראפור' היא מילה מעולם ה-NLP, ובמילים פשוטות - המשמעות שלה היא היכולת ליצור חיבור מוצלח שמאפשר תקשורת יעילה יותר בין 2 צדדים. מעבר לזה, ככל שרמת ה'ראפור' תהיה גבוהה יותר, כך יגדל גם הפוטנציאל להצלחה של תהליכי מכירה, תהליכי אימון, וכד'.
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אם תרצו אפשר גם להתייחס לזה כאל 'כימיה בין-אישית', או אותו 'קליק' שלפעמים מתרחש בין בני-אדם וגורם להם לחיבור חזק ומשמעותי יותר בהשוואה לאחרים.

אז 'ראפור' – עכשיו כשכולנו מבינים את המושג, בואו נדבר מעט על החשיבות שלו.

באחת הפגישות שלי במשרד עו"ד בעל מוניטין, איש קטן במידותיו וגדול באישיותו לימד אותי, כי הרבה מעבר לנתונים היבשים, יש משהו נוסף שמבדל את המועמד מכל האחרים. ה"משהו" הזה מתבטא בהרגשה שעשויה להכריע האם המועמד יתקבל למשרה שאליה הוא מתראיין.

"רוזנה, נכון הציונים חשובים, אך האישיות קובעת. אין באפשרותי לקבל מועמדים שנראים מפוחדים. לא הכל זה מוסד אקדמי יוקרתי, אני צריך בן אדם עם חשיבה משפטית, תקשורת טובה וגם בעל תעוזה, אומץ, עם חשיבה יצירתית, מישהו שאשב איתי כאן, שידע באותנטיות לספר לי מדוע הוא רוצה לעבוד כאן".

השיחה הזאת חרוטה בזיכרוני והיא מנחה אותי בין ההיתר בדרך החיבורים שאני עושה עם התעשייה המשפטית.

חשבו על מועמד כלשהו, מועמד שמגיע עם נתונים יפים: הוא למד במוסד אקדמי יוקרתי, יש לו ניסיון מפואר בתחום, והוא יודע ומכוון למה שהוא רוצה להשיג. על פניו המועמד המושלם, אך בתחרות מול מועמד עם נתונים פחות "יפים" דווקא ה'ראפור' הוא זה שיכריע את הכף.

והשאלה החשובה ביותר – איך מייצרים 'ראפור מוצלח'?

כזה שמגדיל סיכויי קבלה למשרה?

מילות המפתח הן: שיקוף, מראה, התאמה, הצטרפות והובלה.

לפי השיטה הזו עלינו להימנע משיפוטיות ומכפיית האג'נדה שלנו על האדם ממול. עלינו להוביל ולהיות מובלים בשיחה, להיות באמת נוכחים, קשובים בהאזנה עמוקה לאדם שממול.

בנוסף לזה זכרו שניסיונות של נחמדות מאולצת הם חסרי ערך מאחר שקל לזהות אותם, ועיניים שמתרוצצות ומחפשות את הטלפון הנייד או רצות וסוקרות את קירות החדר במקום להישיר מבט אל המראיין הן עיניים שמעידות על חוסר הקשבה וריכוז בנעשה.

שמרו על טבעיות.

היו אתם ואתן.

היו נוכחים ונוכחות בשיחה וצרו את החיבור האמיתי.

בהקשבה, במבט הנכון בעיניים, בשפת הגוף שמשדרת "כן, אני רוצה להיות כאן".

בהצלחה ומועדים לשמחה !

אמרו לך שקשה למצוא עבודה בתחום עריכת הדין בישראל?
אז אמרו!

נרשמים לעדכונים ומקבלים ממני:

  •  חשיפה למשרות מעניינות שלא תמיד מתפרסמות בערוצים הרגילים.
  • טיפים ודגשים שיעזרו לכם להיות אטרקטיביים יותר בראיונות עבודה.
  •  כל מה שצריך לדעת לפני (ובמהלך) פתיחת משרד.

* גם אני שונאת ספאם ותוכן חסר ערך…
לכן אשלח לך ניוזלטר מרוכז ומסודר אחת לתקופה ואשמור מכל משמר את כתובת הדוא"ל שלך!

דילוג לתוכן