3 הדרכים לענות לשאלה "מדוע עלינו להעסיק אותך?"

אני ממש לא אוהבת לשאול את השאלה הזו בסימולציה של ראיון עבודה. כך שאני לא יודעת מדוע עדיין שואלים את השאלה המעצבנת הזאת.
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

23.3.20

מסתבר זו עדיין אחת מהשאלות הנפוצות ביותר בראיונות עבודה. אך, החדשות הטובות כי זו בעצם הזדמנות נהדרת להסיק מדוע אתם מתאימים לתפקיד.

להלן 3 אסטרטגיות שאני ממליצה להשתמש כדי לענות לשאלה מסוג זה:

  1. לייצר חיבור

אחת הדרכים לענות לשאלו זו בהצלחה היא לייצר חיבור בין מה המעסיק רוצה ומה אתה יכול להציע לתפקיד המוצא. לכן, כעיקרון, הוא רוצה לקבל עובד נלהב ובעל סטים של מיומנויות נכונות לתפקיד.

המפתח הינה לשווק את עצמך כמה שאתה יכול, מועמדים רבים טועים בכך ולא משווקים את עצמם מספיק . זה הזמן לייצר אינטראקציה ולספר על כישורים שלך על המוטיבציה הגבוהה נוסף על כך שאתה מחפש תפקיד משמעותי , ושהינך מעוניין לפעול לקראת בניית קריירה. בחינת תובנה זו מראה למגייס איזה סוג עובד את התהה.

2. מומחיות של החברה

בהנחה שאתה מתחרה מול מועמדים אחרים בעלי כישורים דומים, דבר טוב להדגיש בשלב זה הוא המסירות שלך לתפקיד.

לשם כך, הראה ידע מעמיק בתחום העיסוק של המשרד/חברה/ארגון והבנה כיצד אתה יכול להשתלב. זה דורש מחקר מקיף כך שתוכל לדבר על יחודיות שבך , על ההיסטוריה התעסוקתית שלך ועל ההשקעה האישית שלך.

צלילת ידע על החברה משרת מספר מטרות. אתה מראה את ההתלהבות שלך מהתפקיד, אתה יוצא בתור פנים שאולי קל יותר להתאמן עליו מאשר מועמדים אחרים, ואתה מדגים כיצד אתה מתמודד עם משהו שהשקעת בו

3. פותר בעיות

לעתים קרובות, אנשים HR או מעסיקי מפרסמים משרות היות ויש להם בעיה מסוימת שזקוקה לפתרון.  שים לב, ללכת שיר לעניין עם פתרון המתאים, הכוונה, מי אתה, מה אתה מסוגל לעשות ומה הערך שלך לפתרון של הסוגיה הנדרשת להקלה מיידית לנקודת הכאב של החברה.

חשוב לתת לשיחה פוקוס לעתיד ובנימוק מדוע אתה יכול הקל אליהם בהתייחסות לסוגיה הקרוב ביותר. מענה זה מראה שאתה חושב בצורה אסטרטגית בדיוק כמו שחקן נשמה שרוצה זה מראה שאתה חושב קדימה, אתה כבר שחקן קבוצתי, ומוכן להתחיל משהו חדש ולצעוד בהתלהבות.

הכותבת הינה עו"ד יועצת ומאמנת קריירה ומנחה לשוק עריכת הדין

דילוג לתוכן