3 טעויות נטוורקינג נפוצות וכיצד להימנע מהם

רוצה ליצור טונות של חיבורי קריירה יקרי ערך ולבנות לעצמך רשת קשרים איתנה?
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אם אתה משתמש באסטרטגיית הנטוורקינג אך עדיין מתקשה ליצור חיבורים בתחום הקריירה וקשרים מקצועיים, כנראה אתה צריך לבחון שוב את הדרך ולבדוק האם אתה עושה את אחת הטעויות האלה:

"המחשבה שלי היא – רק מה יוצא לי מזה"

כשאתה מתחבר לאדם במטרה לעשות נטוורקינג בדרך כלל המחשבה הראשונית היא  "איך אתה תעזור לי?" או "איך נוכל לעזור אחד לשני?"

אחת הטעויות הגדולות ביותר שאתה יכול לעשות כאשר אתה עושה נטוורקינג היא לחשוב רק על מה שאתה יכול לקבל מאחרים, נטוורקינג לא נוגע רק לצרכים שלך – אלא גם לצרכים של השותף שלך לעשייה. נכון, יש לך מטרה והיא כמובן לחפש מישהו שיעזור לך להתקדם, מישהו שיוכל לתת לך את ה"פוש" הנכון,  עם זאת חשוב לזכור שלכל השותפים שלך מטרה דומה.

אם תנהל שיחה עם מישהו רק לגבייך, אודותיך ועל הצרכים שלך, הסיכוי שתקבל משהו מאותו אדם הוא נמוך מאוד. אם תתקבל התחושה שאתה מעוניין בלנצל את הקשרים ללא תמורה, לא תהיה כאן הזדמנות להמשך.

המפתח היא להציע ערך, בין אם מדובר בחיבור רלוונטי ובין אם פשוט במידע רלוונטי, להציע את התמיכה שלך בשלב מוקדם במשחק, תוכיח שאתה הולך להיות חיבור יקר ערך בעתיד. זה יעודד אנשים להחזיר לך טובה בדרך כלשהי  והטובה יכולה להיות בלהציג אותך בפני אנשים רלוונטיים שנמצאים ברשת הקשרים שלהם.

אתה ממתין זמן רב מידי כדי לבצע "פולו אפ" אחר קשר חדש

נכון שאתה שונא את הההרגשה, שלאחר שניהלת שיחה טובה עם מישהו ואתה לעולם לא שומע ממנו יותר? מה לגבי העניין  כאשר מישהו יצר איתך קשר אך אתה כבר לא זוכר על מה דיברתם?

בנטוורקינג, העיתוי הוא הכל. זה לא רק לפגוש את האדם בזמן הנכון, אלא לבצע מעקב בזמן.

הזמן האופטימאלי הוא לבצע מעקב אחרי 24 שעות משיחתכם הראשונה, ולרענן בקצרה את תוכן השיחה,  פנייה שמטרתה לציין  איזה תענוג היה להיפגש ושתשמח להמשיך בשיחה שהתחלת במועד מאוחר יותר. אותה שיחה הבאה עשויה להתקיים כמה חודשים בעתיד, אך מעקב מיידי יעשה את ההבדל.

אינך שומר על קשר

דבר נוסף שיכול לתסכל הוא כשאנשים מחפשים אותך רק כאשר הם זקוקים למשהו ממך.

חשוב לטפח את רשת הקשרים שלך, גם כאשר אינך זקוק לה. שליחת דוא"ל ידידותי כדי לשאול מה מצב העסק, כיצד הוא מתנהל או לשלוח מאמר חשוב שעלול למצוא עניין הוא כל מה שאתה צריך לעשות כדי להישאר רלוונטי ו"בראש" של רשת הקשרים שלך.

הרבה אנשים נרתעים אפילו מהחשיבה על נטוורקינג. עבורם זה מאיים, מזויף וקשה לביצוע. אך, אם תמנע מהטעויות אלו, הפעולה תהיה קלה יותר ולמעשה תבחין כי נטוורקינג הוא מיומנות מרכזית שעליך לאמץ כדי להצליח – לא משנה באיזה תחום.

דילוג לתוכן