7 סודות שמגייסים לא יספרו לכם !

חזרתי לפני יומיים מריו לאחר שקיבלתי אישור מיוחד מהרשויות לבקר את הורי ומשפחתי. באחד מהימים נפגשתי עם בת דודתי בבית קפה הממוקם קניון מקסים. השיחה זרמה לעיסוקים שלנו.
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

בת דודתי סמנכ"לית משאבי אנוש של רשת בבעלות משותפת לה ולאחיה, להם 30 סניפים של משקפיי שמש וראייה. יחד עם הצוות שלה היא מגייסת מספר רב של תפקידים בשנה.

העליתי על הכתב את סיכום שיחתנו: 7 סודות שמגייסים לא יספרו לכם !

להלן הסיכום:

1. להיות יצירתי לא תמיד מזכה בנקודות (במיוחד אם המגייס ממהר או במצב רוח רע)

אם חשבתם שלהיות יצירתיים או בעלי חוש הומור מפותח יזכה אתכם ביחס מועדף מצד המגייס, כדאי שתחשבו שוב. המגייסים חושבים טכנית – מה שמעניין אותם זה המאצ' למשרה, ולכן – בכל הקשור להגשת מועמדות שלך – פחות זה יותר.

2. לא עניתם על השאלות הראשונות? פסלתם את עצמכם באופן מיידי

נניח ונשאלתם כבר בתחילת הריאיון מהם ציפיות השכר שלכם, ייתכן ותעדיפו לדחות את השאלה לשלב מתקדם יותר בריאיון – אך זו פעולה שככל הנראה תגרום לפסילה אוטומטית. דמיינו איך הייתם מרגישים אם הייתם רוצים לרכוש מוצר יקר ויש לכם שאלה לגביו, אך איש המכירות אומר לכם "אענה על זה אחר כך… לא עכשיו", בעיניי זה מייצר תדמית שאינה מכבדת.

3. המגייס התקשר במפתיע? לעולם אל תדחו אותו למועד מאוחר יותר

ברגע שדחיתם את המגייס לשעה מאוחרת יותר, כנראה שפספסתם. בנקודה הזו מתקדם הלאה למועמד הבא ברשימה, וסיכויי ההצלחה שלכם נוחתים במהירות. לכן – ענו לטלפון גם אם פחות נוח…

4. אמרו לכם "יש לי מועמדים אחרים לראיין ואחזור אליך לאחר מכן"?

במקרה כזה, אתם כנראה לא בראש הרשימה. מה שאומר שאולי יש לכם פוטנציאל כלשהו, אבל המגייס מעדיף לשמור אתכם ב"כוננות" למקרה שלא יצליח למצוא בדיוק את מה שהוא מחפש.

5. קיבלתם את הבמה לשאול שאלות? אל תדברו על כסף!

העיסוק בשכר או בשעות עבודה מיד כשיש הזדמנות – גורם לכם להפסיד נקודות זכות. עדיף יותר "להיכנס לראש" של המגייסים ולהבין מה חשוב להם – וחשוב שתשאלו את המגייס קודם איך הוא יודע אם אתם מתאימים לתפקיד? או מה הוא מחפש במועמדים? שאלות כאלו יקנו לכם יותר נקודות זכות מאשר עיסוק בכספים ושעות עבודה.

6. אם הריאיון הסתיים תוך 10 דק'…

ראיונות קצרים יותר מהמתוכנן לרוב מצביעים על כך שהמגייס כבר הבין שכנראה אין לכם את הניסיון או הכישורים שהמשרה מצריכה. חבל, אבל לא נורא – פשוט התקדמו להזדמנות הבאה שמחכה לכם!

7. קיבלתם תאריך יעד לשלב הבא?

אם המגייס לא נתן תאריך לשלב הבא, כנראה שאין שלב כזה, וכנראה שאתם לא מועמדים רלוונטיים. ברגע שהבנתם שכך זה עובד, התקדמו הלאה ואל תחכו למגייס… אם הייתם מאצ' טוב כבר הייתם יודעים מזה 😉

אני מקווה כי שיתוף תוכן השיחה יעזור לכם במציאת המשרה הבאה!

בצילום Casa Bauducco  מותג ילדות .

אמרו לך שקשה למצוא עבודה בתחום עריכת הדין בישראל?
אז אמרו!

נרשמים לעדכונים ומקבלים ממני:

  •  חשיפה למשרות מעניינות שלא תמיד מתפרסמות בערוצים הרגילים.
  • טיפים ודגשים שיעזרו לכם להיות אטרקטיביים יותר בראיונות עבודה.
  •  כל מה שצריך לדעת לפני (ובמהלך) פתיחת משרד.

* גם אני שונאת ספאם ותוכן חסר ערך…
לכן אשלח לך ניוזלטר מרוכז ומסודר אחת לתקופה ואשמור מכל משמר את כתובת הדוא"ל שלך!

דילוג לתוכן