מה רוצים כולם? תארים וכישורים?

מה רוצים כולם? תארים או כישורים? על מנת להתקבל לעבודה שאתה באמת רוצה נדרש יותר מאשר השכלה מתאימה, והסמכה ובמילים אחרות בשפה המקצועית ,מיומנויות קשות. כדי להתקבל לעבודה עליכם להחזיק בנוסף במיומנויות רכות שאותן המעסיקים לרוב מחפשים.
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מה רוצים כולם? תארים או כישורים?

על מנת להתקבל לעבודה שאתה באמת רוצה נדרש יותר מאשר השכלה מתאימה, והסמכה ובמילים אחרות בשפה המקצועית ,מיומנויות קשות. כדי להתקבל לעבודה עליכם להחזיק בנוסף במיומנויות רכות שאותן המעסיקים לרוב מחפשים.

מיומנויות רכות הן יכולות רב-תרבותיות וכישורים אישיים של האדם והן נתפסות כיום כחיוניות ביותר בעולם העבודה. הן נותנות דגש לאינטליגנציה הרגשית וכמו כן ליכולות הטבעיות שמסייעות להתקשר טוב יותר עם אחרים, הן שימושיות בעולם התעסוקה ללא יוצא מן הכלל ובכל סוג של תפקידים. מיומנות קשות לעומת זאת, הינן מבוססות על ידע ספציפי לאותה תעשייה, הנרכשת על ידי חינוך פורמאלי, הכשרה או השכלה.

סקר שהוצג השנה על ידי ה SMB World מצא כי כמעט 72% מהמנכ"לים מאמינים כי מיומנויות רכות הינן חשובות יותר להצלחה בתפקיד מאשר המיומנויות הקשות.

עם זאת, מיומנויות רכות וקשות משלימות אחת את השנייה, כדי להפוך את החבילה למושלמת עבור המעסיק. לדוגמא, משפטן זקוק הן למיומנויות רכות, לדוגמה, יכולת עבודת צוות, יכולת למידה, כושר ביטוי בכתב ובעל פה והן למיומנויות קשות לדוגמה תואר במשפטים ורישיון לעריכת דין, כדי לבצע את עבודתו.

נכון הוא שהשכלה, התואר והסמכות שלך עשויים להוות דריסת רגל לדלת, אך היכולת להמציא את עצמך מחדש מדי יום, הוא שיעזרו לך לא רק להתקבל אלא להישאר בעבודה.

מניתי כאן 10 כישורים המבוקשים ביותר מצד המעסיקים ומה הפירוש שלהם.

  1. תקשורת :כושר ביטוי בכתב ובעל פה, ביטחון עצמי.
  2. עבודת צוות: הקשבה, שיתוף פעולה, ניהול מו"מ.
  3.  כושר הסתגלות :סקרנות, ניהול עצמי, רוגע.
  4.  פתרון בעיות :קבלת החלטות, חשיבה רוחבית.
  5. יצירתיות: חדשנות, חשיבה מחוץ לקופסה.
  6. אתיקה:  עבודת צוות, מוטיבציה עצמית, יושרה.
  7. יכולות בינאישיים: אמפתיה, הומור, סבלנות.
  8.  ניהול זמן :פוקוס, עמידה ביעדים, ניהול עצמי.
  9. כושר מנהיגות: הקשבה, אותנטיות.
  10.  ירידה לפרטים: סדר, ארגון, חדות וזיכרון.

מעסיקים ומנהלי גיוס למיניהם מנוסים לזהות אצל המועמדים מיומנויות אלו, לכן לפני ראיון עבודה, היו בטוחים לבקש פידבק וטיפים ממקור הנאמן עליכם היכול להוות עבורכם מודל למידה. מעבר לכך, ממליצה להתמקד להיות במודעות תמידית.

החדשות הטובות הם כי עם מעט הכנה ואסטרטגיה ניתן לשפר באופן משמעותי את דרכי הצגת הכישורים הללו לביצוע פנומנאלי בראיון. 

הכותבת הינה עורכת דין, מאמנת לקריירה, יועצת תעסוקתית ומנחה סדנאות בנושא השפעה של רושם ראשוני.

דילוג לתוכן